Жінки мають встигнути! Сьогодні день святих, як правильно провести цей вечір. Залишилось 4 години!

Світ

14 листопада православні відзначають день святих Косьми та Даміана, в народі це свято називають Кузьминки осінні

Православна церква вшановує цілих три пари святих, які жили, як вважають, в різний час і в різних місцях, але носили імена Косма і Даміан. По-народному – Кузьма і Дем’ян. Свято, що відзначається 14 листопада, присвячене братам з Асії, що в Малій Азії, жили, імовірно в 4-му столітті. Косма і Даміан асійські відомі як лікарі, чудотворці і безсрібники, які вилікували безліч хворих і при цьому жодного разу не взяли плату за лікування, передає https://de-facto.cc

У народі на честь святих влаштовували свято Кузьминки. За старим стилем воно відзначалося 1 листопада і знаменувало собою закінчення осені і початок зими. «Кузьминки – осені поминки», – так говорили в народі, і з цим святом пов’язано безліч цікавих традицій, обрядів та прикмет.

Кузьма і Дем’ян вважаються у слов’ян покровителями домашнього вогнища, жіночого рукоділля та ковальського ремесла. Адже після того, як весь урожай був зібраний, всі заготовки на зиму зроблені, з’являлося багато вільного часу – якраз щоб зайнятися рукоділлям і ремеслами. У день Косьми і Даміана жінки сідали за прядіння вовни, а після в’язали з неї зимові речі або ткали теплі тканини.

У легендах святі навіть з’єдналися в одного персонажа на ім’я Кузьмодемьян (або Козьмодемьян) – коваля, який викував перший плуг і запряг у нього крилатого змія.

Найбільше Кузьминки відомі як дівоче свято. У цей день знаходили хату, де можна було влаштувати посиденьки. Дівчата збиралися разом, пряли, плели мережива, шили, вишивали. А ще варили пиво, яке називалося Козьмодемьянськ. На столі обов’язково була каша, куряча локшина, пиріг курник – адже ще одна назва свята «Курячі іменини».

До вечора в хату приходили і хлопці, дивилися, яка з дівчат краща господиня, рукодільниця – вибирали собі наречених. Після починалися танці, пісні, женихання і «поцелуйні» ігри. А вже перед світанком молодь вирушала по сусідських дворах красти курей.

Дівчата просили святих «скувати свадебку». І після Кузьминок взимку починалися вінчання – у пар, які познайомилися на посиденьках.

У день Кузьми і Дем’яна потрібно було стежити за прикметами, щоб дізнатися, якою буде наступний рік. Тепла погода в цей день передбачала теплу зиму. А якщо день був сніжний, то чекали навесні великого розливу річок.

Якщо на Кузьминки на деревах ще залишалися листя, це віщувало сувору зиму і неврожай наступного літа.

Що ви про це думаєте?

Світ
ВІДЕО. ОДЕСА. “СХОДИЛИ СЬОГОДНІ НА МОРЕ… ПРИЙШЛИ В 9 РАНКУ І ВІДРАЗУ СПОСТЕРІГАЄМО КАРТИНУ, ЯК ПРАЦІВНИК ПЛЯЖУ З МАТОМ КИДАЄ ТАПЧАНИ НА ДВОХ МАМ З ДІТЬМИ…”

Пост Ксенії Званцевої. Публікуємо мовою оригіналу: “Сегодня сходили на море нет, мы и раньше ходили, причём на этот же пляж , но по вечерам .Это 9/10фонтана( кто как называет ), пляж рядом с зеброй , на футболках у работников написано white sand beach. А сегодня пришли утром . Вообще, мы ходим …

Світ
Все виглядало як у казці: весілля 11-річної дівчинки і 35-річного чоловіка приголомшило Мережу

Весілля Джона і Лілі стала просто приголомшливою подією. Тут було повно троянд, красивих деталей, декору. На перший погляд все виглядало як в казці. Поруч з ними зібралися всі близькі і знайомі, передає https://www.zv-ua.top Цей несамовитий випадок для 11-річної Лілі не єдиний в історії, щороку близько 15 мільйонів маленьких дівчаток виходять заміж. …

Світ
В Европе заявили о задержании «украинского террориста» и показали его фото

Полиция Словакии задержала гражданина Украины, который подозревается в совершении террористических актов. Об этом сообщают словацкие СМИ. «Он был задержан по запросу Киева по линии Интерпола», — сказал Милан Филичко, представитель прокуратуры города Кошице, где был задержан украинец, пише http://agrimpasa.com Полное имя задержанного журналисты не называют. Сообщается, что он жил в Кошице …