Жінки мають встигнути! Сьогодні день святих, як правильно провести цей вечір. Залишилось 4 години!

Світ

14 листопада православні відзначають день святих Косьми та Даміана, в народі це свято називають Кузьминки осінні

Православна церква вшановує цілих три пари святих, які жили, як вважають, в різний час і в різних місцях, але носили імена Косма і Даміан. По-народному – Кузьма і Дем’ян. Свято, що відзначається 14 листопада, присвячене братам з Асії, що в Малій Азії, жили, імовірно в 4-му столітті. Косма і Даміан асійські відомі як лікарі, чудотворці і безсрібники, які вилікували безліч хворих і при цьому жодного разу не взяли плату за лікування, передає https://de-facto.cc

У народі на честь святих влаштовували свято Кузьминки. За старим стилем воно відзначалося 1 листопада і знаменувало собою закінчення осені і початок зими. «Кузьминки – осені поминки», – так говорили в народі, і з цим святом пов’язано безліч цікавих традицій, обрядів та прикмет.

Кузьма і Дем’ян вважаються у слов’ян покровителями домашнього вогнища, жіночого рукоділля та ковальського ремесла. Адже після того, як весь урожай був зібраний, всі заготовки на зиму зроблені, з’являлося багато вільного часу – якраз щоб зайнятися рукоділлям і ремеслами. У день Косьми і Даміана жінки сідали за прядіння вовни, а після в’язали з неї зимові речі або ткали теплі тканини.

У легендах святі навіть з’єдналися в одного персонажа на ім’я Кузьмодемьян (або Козьмодемьян) – коваля, який викував перший плуг і запряг у нього крилатого змія.

Найбільше Кузьминки відомі як дівоче свято. У цей день знаходили хату, де можна було влаштувати посиденьки. Дівчата збиралися разом, пряли, плели мережива, шили, вишивали. А ще варили пиво, яке називалося Козьмодемьянськ. На столі обов’язково була каша, куряча локшина, пиріг курник – адже ще одна назва свята «Курячі іменини».

До вечора в хату приходили і хлопці, дивилися, яка з дівчат краща господиня, рукодільниця – вибирали собі наречених. Після починалися танці, пісні, женихання і «поцелуйні» ігри. А вже перед світанком молодь вирушала по сусідських дворах красти курей.

Дівчата просили святих «скувати свадебку». І після Кузьминок взимку починалися вінчання – у пар, які познайомилися на посиденьках.

У день Кузьми і Дем’яна потрібно було стежити за прикметами, щоб дізнатися, якою буде наступний рік. Тепла погода в цей день передбачала теплу зиму. А якщо день був сніжний, то чекали навесні великого розливу річок.

Якщо на Кузьминки на деревах ще залишалися листя, це віщувало сувору зиму і неврожай наступного літа.

Що ви про це думаєте?

Світ
З кuм зустрiчається Вероніка Дідусенко? Дiзнaйтеся нові подробиці про екс-міс!

23-річна киянка Вероніка Дідусенко стала Міс Україна 2018, але втратила корону і титул через обман. З’ясувалося, що дівчина вже була заміжня і має дитину, а такий сімейний стан суперечить правилам конкурсу. Дізнайтеся нові подробиці про екс-міс! Оркомітет Міс Україна 2018 вже оголосив про дискваліфікацію Вероніки Дідусенко, тож тепер журі оберуть …

Світ
Московские силовики грубой силой выселяют женщин, детей и инвалидов с общежитий. Люди проклинают власть и Путина (ВИДЕО)

Московские власти используя путинских силовиков зачищают общежития под новостройки, но для этого нужно же выселить сначала людей которые там живут. Вот поэтому такие дела, как на видео ниже и происходят. В Москве власти выселяют общежитие. Сообщалось, что в 5-и квартирах силовики вышибли двери, сообщает  http://agrimpasa.com Вещи жильцов выкидывали прямо из окон. …

Світ
«Приехал поддержать братика» – по Усику вопрос закрыт: чемодан, вокзал, Россия!

Как передает replyua.net, после цикла интервью украинским телеканалам, в которых абсолютный чемпион мира в тяжелом весе украинец Александр Усик попытался доказать, что он до костей мозга украинец и не нужна ему и близко Россия и ее почести, в Украине стало меняться отношение к боксеру в лучшую сторону. Пише http://merezha.co Но Саша умудрился, наплевав на …