Жінки мають встигнути! Сьогодні день святих, як правильно провести цей вечір. Залишилось 4 години!

Світ

14 листопада православні відзначають день святих Косьми та Даміана, в народі це свято називають Кузьминки осінні

Православна церква вшановує цілих три пари святих, які жили, як вважають, в різний час і в різних місцях, але носили імена Косма і Даміан. По-народному – Кузьма і Дем’ян. Свято, що відзначається 14 листопада, присвячене братам з Асії, що в Малій Азії, жили, імовірно в 4-му столітті. Косма і Даміан асійські відомі як лікарі, чудотворці і безсрібники, які вилікували безліч хворих і при цьому жодного разу не взяли плату за лікування, передає https://de-facto.cc

У народі на честь святих влаштовували свято Кузьминки. За старим стилем воно відзначалося 1 листопада і знаменувало собою закінчення осені і початок зими. «Кузьминки – осені поминки», – так говорили в народі, і з цим святом пов’язано безліч цікавих традицій, обрядів та прикмет.

Кузьма і Дем’ян вважаються у слов’ян покровителями домашнього вогнища, жіночого рукоділля та ковальського ремесла. Адже після того, як весь урожай був зібраний, всі заготовки на зиму зроблені, з’являлося багато вільного часу – якраз щоб зайнятися рукоділлям і ремеслами. У день Косьми і Даміана жінки сідали за прядіння вовни, а після в’язали з неї зимові речі або ткали теплі тканини.

У легендах святі навіть з’єдналися в одного персонажа на ім’я Кузьмодемьян (або Козьмодемьян) – коваля, який викував перший плуг і запряг у нього крилатого змія.

Найбільше Кузьминки відомі як дівоче свято. У цей день знаходили хату, де можна було влаштувати посиденьки. Дівчата збиралися разом, пряли, плели мережива, шили, вишивали. А ще варили пиво, яке називалося Козьмодемьянськ. На столі обов’язково була каша, куряча локшина, пиріг курник – адже ще одна назва свята «Курячі іменини».

До вечора в хату приходили і хлопці, дивилися, яка з дівчат краща господиня, рукодільниця – вибирали собі наречених. Після починалися танці, пісні, женихання і «поцелуйні» ігри. А вже перед світанком молодь вирушала по сусідських дворах красти курей.

Дівчата просили святих «скувати свадебку». І після Кузьминок взимку починалися вінчання – у пар, які познайомилися на посиденьках.

У день Кузьми і Дем’яна потрібно було стежити за прикметами, щоб дізнатися, якою буде наступний рік. Тепла погода в цей день передбачала теплу зиму. А якщо день був сніжний, то чекали навесні великого розливу річок.

Якщо на Кузьминки на деревах ще залишалися листя, це віщувало сувору зиму і неврожай наступного літа.

Що ви про це думаєте?

Світ
В ДЕРЖДУМІ Б’ЮТЬ НА СПОЛОХ ЧЕРЕЗ СПРОБУ ЗАМАХУ НА ПУТІНА

У Держдумі Росії запропонували запросити у правоохоронних органів інформацію щодо дзвінків, в яких повідомлялося про замінування дороги на шляху проходження кортежу президента РФ Володимира Путіна. Пише http://newukrainian.co.ua З такою пропозицією виступив депутат від КП РФ Валерій Рашкін, якого підтримав спікер Держдуми В’ячеслав Володін, передає “Інтерфакс“ “17 листопада в Санкт-Петербурзі за маршрутом …

Світ
Раскрыта тайна смерти Гагарина! Все очень просто…

Вокруг смерти легендарного космонавта Юрия Гагарина ходит множество слухов. До сих пор помимо официальной версии существовало более пяти альтернативных, а также несколько конспирологических теорий, которые и вовсе были отвергнуты научным сообществом. Раскрыл тайну гибели первого человека, побывавшего в космосе, его коллега Алексей Леонов. Пише https://de-facto.cc По его словам, перед тем, как …

Світ
“Я не скажу, что ровно несу свой крест…”: У Анны Герман умерли ДВА сына…

Бывший нардеп и советник экс-президента Украины Виктора Януковича Анна Герман прокомментировала смерть обоих своих сыновей Николая и Романа, заявив, что “не всегда ровно несет свой крест” и “иногда падает”. Экс-парламентарий отметила, что “Господь ее поднимает”. Пише https://de-facto.cc Об этом Герман рассказала в авторской программе Дмитрия Гордона на канале “112 Украина”. “Знаете… …